zimní pneumatiky

Letní pneumatiky jsou vynikající volbou pro váš hybridní nebo elektrický vůz, pokud žijete v oblasti bez dlouhé a drsné zimy. To by znamenalo, že můžete nechat jednu sadu pneumatik přes rok. Většina hybridních a elektrických automobilů je z výroby vybavena letními pneumatikami. Díky mnoha pokrokům v letních pneumatikách se v průběhu let stala pneumatikou volby pro mnoho výrobců automobilů a nízkým valivým odporem. Snižuje množství energie potřebné pro každou cestu a umožňuje elektrickému nebo hybridnímu vozu jít dále.

Na rozdíl od celoročních pneumatik nejsou letní pneumatiky schopny zvládnout sníh a led, a proto nejsou označeny znakem nebo symbolem sněhové vločky určené pro použití v náročných zimních podmínkách. To se liší od celoroční pneumatiky, která tento znak skutečně vlastní. Je to proto, že celoroční pneumatiku lze považovat za hybrid mezi letními a zimními pneumatikami. Letní pneumatiky jsou bezpečné pouze na jaře, v létě a na podzim, což je případ mnoha oblastí v jižní Evropě a některých ve střední Evropě.

Kromě toho má letní pneumatika, jako je Nokian Waterproof, jedinečný dezén, který poskytuje vynikající přilnavost za mokra a hladkou a tichou jízdu při zachování ekologické pneumatiky. Má také technologii tiché bočnice, která zajišťuje jízdu bez hluku a vibrací. Leštěné drážky, boční i vnitřní, umožňují evakuaci vody vyšší rychlostí, aby se zlepšila ochrana proti aquaplaningu. K hydroplánování může dojít také tehdy, když se sníh na silnicích roztaví a vytvoří se rozbředlý sníh, ale pak byste měli mít na vozidle zimní pneumatiky, abyste se s tím vyrovnali. Zimní pneumatiky jsou vybaveny tak, aby zvládly slushplaning.

Letní pneumatiky lze používat po celý rok v oblastech bez zimního počasí nebo alespoň ne se silnými zimami. Svým inovativním designem zajišťuje Nokian Wetproof maximální bezpečnost a vynikající ovladatelnost na mokrém i suchém povrchu. Tato velmi ekologická pneumatika umožňuje vynikající přilnavost, takže si můžete být jisti, že brzdění nebude problémem ani při dodatečné hmotnosti hybridního nebo elektrického automobilu. Je to proto, že hybridní a elektrická auta jsou obvykle kvůli bateriím těžší než auta s běžným spalovacím motorem. Pokud žijete v oblasti pouze s teplým obdobím, bude Nokian Wetproof vynikající celoroční pneumatikou, která nebude dělat kompromisy ve výkonu a přitom zůstane ekologickou pneumatikou.

Pokud použijete po celý rok pouze jednu sadu pneumatik, existuje riziko, že vaše pneumatiky nebudou tak dobře udržovány, jako když budete měnit letní a zimní pneumatiky. Při výměně pneumatik máte tendenci navštívit servis pneumatik nejméně dvakrát ročně. Stále je důležité, abyste je navštěvovali dvakrát ročně, abyste pneumatiky otočili, aby bylo opotřebení pneumatik rovnoměrné a vyvážené. Zlepšuje životnost a výkonnost vašeho vozu, protože bude vyváženější.

Další informace o letních pneumatikách pro hybridní automobily najdete na https://www.nokiantyres.cz/

By Bethann